Polonya’da gündem Szymanski: Dev bir ekibe transferi muhtemel

Fenerbahçe’de sezona damga vuran isimlerden olan Sebastian Szymanski’nin durumu ülkesinde de yakından takip ediliyor. Polonya Milli Takımı’ndaki yeri de her geçen gün daha çok ağırlık kazanan yirmi dört yaşındaki futbolcuya övgüler yağdırılıyor.

‘SZYMANSKI ÇILGINLIĞI’

Son olarak Polonya basınında çıkan haberlerde, Szymanski’ye Türkiye’de biçilen değer ve genç yıldızın olası geleceği üzerine satırlara yer verildi. Futbolcunun ülkede büyük bir popülariteye sahip olduğu belirtilirken, her yerde karşınıza çıktığını anlatan bir deyim kullanılarak ‘İstanbul’da gerçek bir Szymanski çılgınlığı var. Buzdolabından Szymanski çıkıyor’ denildi.

‘ALEX DE SOUZA İLE KARŞILAŞTIRILIYOR’

Sebastian Szymanski’nin isminin kulüp tarihine geçen futbolcularla birlikte anılır olduğu ifade edilerek “İstanbul’da gerçek bir “Szymomania” var. Szymanski sarı-lacivertlilerin efsanesi Alex de Souza ile karşılaştırılıyor” denildi.

‘DEV EKİBE TRANSFERİ MUHTEMEL’

Polonyalı futbolcunun yükselen formunun Avrupa’nın dev ekiplerinin ilgisini topladığına işaret edilerek şu değerlendirmelerde bulunuldu: “Takımının form durumundaki düşüş, Szymanski’nin sarı-lacivertlilerin kahramanı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sebastian Szymanski hayatının sezonunu yaşıyor ve dev bir ekibe transfer olması muhtemel. Ancak kendisi şimdilik transferi istemiyor gibi görünüyor, çünkü burada kendini harika hissediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x