Analist Uyardı: Bu Altcoin Aşırı Alındı, Satış Sinyali Veriyor!

Lider kripto Bitcoin tekrar 70.000 dolar psikolojik seviyesinin altına düştü. BTC, piyasayı aşağı çekerken, onu çoğu altcoin takip etti. Bununla birlikte, bazı tokenler hala daha aşırı alım durumunda. Kripto analisti Vinicius Barbosa bunlardan birisi olan Nervos Network, konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Aşırı alım durumundaki tek altcoin: Nervos Network (CKB)

Nervos Network, şimdilik piyasada aşırı alım günlük Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) sahip tek altcoin. Yatırımcılar, genel koşullar göz önüne alındığında bunun bir satış sinyali mi yoksa CKB için önemli bir güç kanıtı mı olduğunu merak ediyor. Özellikle CKB, son verilere göre CoinGlass’ın üç yüksek zaman diliminde aşırı satın alındı. CKB’nin 4 saatlik RSI değeri 74,98, günlük RSI değeri 78,5 ve haftalık RSI değeri 78,8.

İlginç bir şekilde, 24 saatlik ısı haritasında aşırı alım Göreceli Güç Göstergesine sahip tek altcoin. Bu arada, diğer kripto paralar 46,82 endeks puanlık nötr bir ortalama sergiliyor. CKB son 24 saatte %8 artışla 0,0361 dolardan işlem görüyor. Ancak, aşırı alım pozisyonu son yedi günde %100’lük etkileyici bir yükselişin ardından geldi. Sonuç olarak, Nervos geçtiğimiz hafta 1 milyar doların üzerinde değer kazanarak yatırımcıların dikkatini projeye çekti.

Kripto Piyasası 24 Saatlik RSI Isı Haritası, CKB. Kaynak: CoinGlass

Belirsizliklerle dolu bir haftada kripto para piyasası

Borsa ve diğer önde gelen finans varlıkları da kripto paralara benzer bir performans sergiledi. Bu yüzden, bu son fiyat hareketi kripto para birimlerine özel değil. Analistler, yıllık bazda %3,4 artması beklenen ABD TÜFE tahminlerine ilişkin genelleştirilmiş düşüş hissiyatını suçluyor.

Bununla birlikte, TradingView’in toplam kripto piyasa değeri endeksi hala güçlü bir yükseliş eğilimi sergiliyor. Ayrıca, bunun devam edeceğini gösteriyor. Endeks, 2,50 trilyon dolarla özellikle 50 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde. Bu bağlamda, 50 günlük EMA’yı destek olarak test ederek 2,36 trilyon dolara düşmek olağan bir dalgalanma olacaktır.

Toplam Kripto Piyasa Değeri günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, görünüşte aşırı alım yapan CKB, uygun koşullar altında yükselmeye devam etme potansiyeline sahip. Bunun için 50 günlük EMA’nın üzerinde bir toplam kapitalizasyona ve Nervos Network için tokena yönelik artan talebi ve olumlu gelişmeleri içeren sağlam temellere sahip yükseliş eğilimli bir kripto para piyasası gerekiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x