14 İlde Dolandırıcılık Operasyonu! Onlarca Kişi Tutuklandı

Ülkenin farklı bölgelerinden kişileri arayıp kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli suçlamalarda adının geçtiğini söyleyerek insanlardan para ve altın alan çeteye operasyon yapıldı.

Şüpheliler insanlardan operasyonlarda kullanmak ve geri ödemek üzere para ve altın talep ettiler. Kendilerine para gönderen kişilere daha sonra ulaşamayan vatandaşlar soluğu karakolda aldılar. 46 kişinin şikayeti ile başlayan soruşturma 14 ile yayıldı.

7 MİLYON LİRA DOLANDIRDILAR

Şanlıurfa merkezli çete insanları toplamda 7 milyon 722 Bin Lira dolandırdı. Emniyetin takibi sonunda belirlenen kişiler Şanlıurfa’da yakalandı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin fiziki ve teknik takibinin ardından belirlenen şüphelilerin yakalanması için Şanlıurfa’nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Giresun, Hatay, Bursa, Isparta, Çankırı, Kocaeli, Diyarbakır, Nevşehir, Muğla ve Yalova’da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

39 KİŞİ TUTUKLANDI

Operasyonda gözaltına alınan 39 şüphelinin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda cep telefonu, bilgisayar ile dijital materyal ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x